Mercedes-Benz CLS i ri, teknologjia i shtohet elegancës (Foto) – Lajmi.net
Mercedes-Benz CLS i ri, teknologjia i shtohet elegancës (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & TekTeknologji 18:28, 30 November 2017
mercedes20
mercedes20
Mercedes-Benz CLS i vitit 2003 i hapi rrugën makinave pa “çati” dhe tani, pothuajse 15 vjet më pas, ka nxjerrë një brez të ri të modelit pioner të tij.

Salloni i Los Angeles u zgjodh për prezantimin e modelit të ri, që, duke parë fotot e para, është një model estetik me më pak linja, tendencë që Mercedesi e ka bërë të qartë se do të jetë mbizotërues në modelet e ardhshme.

CLS 2018 do të kushtojë rreth 60 mijë euro dhe do të dalë në shitje në vjeshtën e vitit të ardhshëm.

Mendohet se kjo makinë, që do të ketë vend për 5 persona, do të arrijë nga 0 në 100 km/h për 4.8 sekonda, percjell Top Channel.

Sigurisht që ky mjet do të ketë edhe një paketë asistence, që do të përfshijë funksione të ngjashme me drejtimin automatik.

mercedes1 mercedes2 mercedes5 mercedes7 mercedes10 mercedes11 mercedes14 mercedes18 mercedes19 mercedes20

Fjalët kyçe: Mercedes CLS

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master