Mediat kroate vlerësojnë komplet ekipin me një notë fantastike – Lajmi.net
Mediat kroate vlerësojnë komplet ekipin me një notë fantastike
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 7:28, 12 July 2018
Mediat kroate plot me lëvdata për ekipin e Kroacisë pas kualifikimit në finalen e Kampionatit botëror 2018.

Kroacia shkroi historinë duke u kualifikuar në finalen e Kampionatit botëror 2018.

Ivan Perisic dhe Mario Mandzukic shënuan golat në fitoren 2:1 ndaj Anglisë.

Portali i njohur kroat “24sata” ka bërë një vlerësim të përgjithshëm për komplet ekipin, përcjell “lajmi.net”.

“Secili prej tyre luajti për notën 10”, shkroi “24sata”.

Por, ai që u veçua pak më shumë nga të tjerët së bashku me dy golashënuesit ishte mesfushori Luka Modriç. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO