Liverpool-Man Utd, deklaratë interesante nga Stam – Lajmi.net
Liverpool-Man Utd, deklaratë interesante nga Stam
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 21:51, 11 October 2017
Trajneri i Readingut, Jaap Stam, ka folur për rivalitetin e Manchester United dhe Liverpool.

“Në ditët e sotme shumë lojtarë janë miq të mirë, kështu që mund të jetë mjaft miqësore në tunel,” tha Stam, i cili për Sky Sports News.

“Kur luajtëm shumë kohë, ishte diçka e ndryshme. Diçka ndodhi në tunel herë pas here atje. Por është e gjitha për rivalitetin, mënyra se si e shikoj atë kur hyni në atë tunel nuk ka miq. Ka rregulla, por disa rregulla janë atje për t’u thyer herë pas here për të bërë gjithçka për të marrë atë rezultat.”

Pavarësisht rekordeve të tij të suksesshme kundër Liverpoolit, Stam pranoi se ballafaqimi me rivalët e United nuk ishte domosdoshmërisht, por diçka që ai i pëlqente.

“Ata nuk janë lojërat e preferuara. Të gjithë presin me padurim këtë por si një lojtar që e dini se ka shumë vëmendje, shumë presion në këto ndeshje. Ju doni të tregoni veten në opozitë në atë që mund të bëni si një ekip”, përfundoi menaxheri i Reading.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO