Lista e Brazilit për ndeshjen me Argjentinën – Lajmi.net
Lista e Brazilit për ndeshjen me Argjentinën
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:19, 19 May 2017
Edu Gaspar ka zbuluar listën e kombëtares së Brazilit për dy ndeshjet e qershorit.

Brazil më 9 qershor do të ndeshet me Argjentinën, ndërsa më 13 qershor me Australinë.

Në listën e publikuar sot, mungojnë lojtarë si Casemiro, Marcelo, Neymar dhe Dani Alves.

Skuadra e Brazilit:

Portierët: Diego Alves (Valencia), Weverton (Atletico-PR), Ederson (Benfica).

Mbrojtësit: David Luiz (Chelsea), Gil (Shandong Luneng), Jemerson (Monaco), Rodrigo Caio (Sao Paulo), Thiago Silva (PSG), Alex Sandro (Juventus), Fagner (Corinthians), Filipe Luis (Atletico Madrid), Rafinha (Bayern).

Mesfushorët: Fernandinho (Manchester City), Giuliano (Zenit), Lucas Lima (Santos), Paulinho (Guangzhou Evergrande), Coutinho (Liverpool), Renato Augusto (Beijing Guoan), Rodriginho (Corinthians), Willian (Chelsea).

Sulmuesit: Diego Souza (Sport), Douglas Costa (Bayern Munich), Gabriel Jesus (Manchester City), Taison (Shakhtar).

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO