Lewandowski – Real Madrid, lajmi i fundit nga Rummenigge (FOTO) – Lajmi.net
Lewandowski – Real Madrid, lajmi i fundit nga Rummenigge (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 12:21, 11 September 2017
Zyrtari i lartë i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenigge ka kritika për sulmuesin Robert Lewandowski.

Zyrtari i lartë i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenigge ka thënë se sulmuesi Robert Lewandowski do ta pësonte edhe më keq nëse do të transferohej në Real Madrid pas ankesës për angazhimet e shumta te skuadra nga Bundesliga.

“Lewandowski ankohej për turneun tonë në Azi por ai duhet ta kuptojë se ekipi i tij i ëndrrave, Real Madrid ka kaluar 24 ditë të rrugëtimit në mot të ligë”, deklaroi ai, përcjell “lajmi.net”.

“Ai duhet të shfaq respekt për atë që kemi bërë ne”, theksoi Rummenigge. /Lajmi.net/


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO