Lamborghini Huracan Performante Spyder, një supermakinë me një shpejtësi të jashtëzakonshme – Lajmi.net
Lamborghini Huracan Performante Spyder, një supermakinë me një shpejtësi të jashtëzakonshme
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 8:47, 8 March 2018
Makina e rekordeve ka versionin e saj pa çati.

Lamborghini Huracan Performante Spyder ishte zgjedhja e markës italiane për Sallonin e Gjenevës, duke çuar në panairin zviceran një nga mjetet e hapura më sportive të tregut.

Huracan Performante Spyder ka një motor 5.2 V10 me 640 kuaj fuqi, falë të cilit arrin një shpejtësi maksimale prej 325 km/h. Ndërsa nga 0 në 100 km/h arrin për 3,1 sekonda.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO