Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Gjilani ka bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e mbarë të vitit shkollor

Komuna e Gjilanit është gatshme për fillimin e vitit të ri shkollor 2018-2019 në katër gjuhë, ka njoftuar kryetari Lutfi Haziri, pas vizitës që i ka bërë kampusit të shkollave të mesme së bashku me drejtorin e Arsimit, Nazim Gagica....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Bjellorusi: Presidenti Lukashenko shkarkon ministrat kryesor, emëron kryeministrin e ri

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, ka shkarkuar ministrat kryesor të qeverisë dhe ka emëruar kryeministrin e ri. Kjo si pasojë e një skandali të korrupsionit....

19 August, 2018 Lexo më shumë

U përplas nga makina, ndërron jetë 33 vjeçari

Ka ndërruar jetë 33 vjeçari E.T, i cili u aksidentuar ditën e sotme në Tepelenë....

19 August, 2018 Lexo më shumë

S’ka pritje të gjata në kufi, situatë dukshëm më e mirë edhe në Merdare

Pritje më të shkurtra në pikat kufitare në hyrje dhe dalje të Kosovës janë vërejtur gjatë ditës së sotme....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Pushuesi kosovar nxiton të shpëtojë një qen, përplaset nga treni në Durrës

Treni ka shkaktuar një tjetër aksident në Durrës ku ka përplasur një burrë pas një kalese hekurudhore, i cili mësohet se është gjallë, por në gjendje të rëndë. Sipas burimeve, i plagosuri është pushues nga Kosova....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Pas përhapjes në Kosovë, virusi i Nilit rrezikon edhe Shqipërinë

Prania e Virusit të Nilit në Kosovë, po rrezikon përhapjen e këtij virusi edhe në Shqipëri....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Trupat amerikane do të vazhdojnë të qëndrojnë në Irak

Forcat e Shteteve të Bashkuara do të qëndrojnë në Irak për “aq sa ka nevojë” të ndihmojnë stabilizimin e rajonit që ishte kontrolluar nga Shteti Islamik, deklaroi një zëdhënës i koalicionit për luftimin e militantëve....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Rreth 840 ura në Francë rrezikojnë shembjen

Një auditim ndaj qeverisë franceze ka dalë me përfundimin se 840 ura franceze kanë dëmtime shumë serioze dhe kërcënojnë shembjen....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Lirohen aktivistët e arrestuar për sulmin me ngjyrë kundër Policisë

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, të arrestuar të premten pas aksionit gjatë të cilit hodhën ngjyrë të kuqe në drejtim të Policisë, janë liruar....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Kurti: Do të kërkojmë përgjegjësi nga Policia për diskriminimin ndaj grave

Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se do të kërkojnë përgjegjësi nga policia për shpërfillje dhe diskriminim institucional ndaj grave....

19 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO