Lajm i madh për Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll – Lajmi.net
Lajm i madh për Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 23:32, 3 November 2017
Drejtori i Departamentit të Sportit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ibër Alaj, ka bërë të ditur se javën e ardhshme nisin punimet në sallën e vogël të Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

FIBA ka kërkuar vendosjen e karrigeve shtesë për të plotësuar kushtin FBK, në mënyrë që Kosova t’i luajë ndeshjet kualifikuese në Prishtinë dhe jo jashtë vendit.

Postimi i plotë i Ibër Alaj në Facebook:

Kosova do t’i zhvillojë ndeshjet kualifikuese të botërorit “Kina 2019” në basketboll në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Javën që vjen fillojnë punimet në vendosjen e tribunave teleskopike dhe ulëseve për plotësimin e standardeve FIBA me 2800 ulëse!

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown