Kjo BMW është një bishë e vërtetë me 600 PS (Foto) – Lajmi.net
Kjo BMW është një bishë e vërtetë me 600 PS (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:14, 27 February 2017
Modeli M760Li xDrive i BMW është definicioni i një modeli luksoz, që është në gjendje të sfidojë edhe veturat më luksoze në botë.

Arsyeja pse kjo veturë është aq e mirë qëndron edhe tek motori V12, që prodhon plot 600 PS (592 kuaj-fuqi).

Me fjalë të tjera, pjesa luksoze dhe performanca e jashtëzakonshme kombinohen shumë mirë së bashku, transmeton Gazeta Express.

Vetura arrin që nga 0 deri në 100kmh të shpejtojë për vetëm 3.9 sekonda. Se si duket kjo bishë, shihni fotot më poshtë:

bmw-ind-m760li-xdrive-2_1488125796-6863129 bmw-ind-m760li-xdrive-3_1488125796-4755683 bmw-ind-m760li-xdrive-4_1488125796-4991155

Fjalët kyçe: BMW

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper