Këto janë pesë veturat e këtij viti, që kanë enterierin më të mirë (Foto) – Lajmi.net
Këto janë pesë veturat e këtij viti, që kanë enterierin më të mirë (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:59, 20 April 2017
Wards Auto që bënë vlerësime të ndryshme në vetura, e ka publikuar listën e pesë enterierëve më të mira, të veturave që janë lansuar gjatë këtij viti.

Ky është viti i shatë që bëhet ky vlerësim, që për kriter ka estetikën, rehatinë, materialin e përdorur, rregullimet dhe përfundimet, si dhe mundësitë teknologjike, transmeton Telegrafi.

E para në listë është brendësia e Alfa Romeo Gulia, e pasuar nga Bentley Bentayga, ndërsa në vendin e tretë është Bruick LaCrosse.

Lista ku vlerësohet shumë edhe çmimi i përgjithshëm i makinës, e ka nxjerrë në vendin e katërt enterierin e Honda CR-V, teksa Lexus LC 500, e mbyllë këtë top pesëshe.

Ndryshe, të gjitha brendësitë e veturave kanë pasur dizajn tërësisht të ri, por me elemente të trashëguara nga modelet e mëparshme.

Fjalët kyçe: enterieri, Veturat

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper