Ish gjyqtari i njohur: E lash Tottenhamin ta humbas vetë titullin! – Lajmi.net
Ish gjyqtari i njohur: E lash Tottenhamin ta humbas vetë titullin!
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 18:12, 4 December 2017
Ish gjyqtari anglez, Mark Clattenburg, është rikthyer të flasë për ndeshjen më të rëndësishme të para sy sezoneve, e zhvilluar në ‘Stamford Bridge’ mes Chelsea dhe Tottenham.

Kjo ndeshje drejtuar nga Clattenburg, pati përfunduar 2:2, gjë që bëri që Tottenham edhe matematikisht të humbas gjasat për titull, teksa titulli i atij sezoni shkoi te Leicesteri.

Clattenburg sot ka pranuar se ka ndihmuar Tottenhamin, për të hequr përgjegjësinë nga vetja se ishte ky fajtori që ‘Spurs’ humbën titullin.

“Unë kam pasur bazë për të përjashtuar tre lojtarë të Tottenhamit, por nuk doja që nesër titujt e medieve të ishin që Clattenburg i humbi titullin Tottenhamit, kështu që i lash të vetëshkatërrohen dhe Leicesteri fitoi titullin”, ka deklaruar Clattengurg./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO