Golat më të bukur të vitit 2017 – Lajmi.net
Golat më të bukur të vitit 2017
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 22:04, 31 December 2017
Arsenali vitin 2017 e kishte nisur me fitore duke e mposhtur Crystal Palacen 2:0.

Për rastësi ndeshja ishte zhvilluar në ditën e parë të vitit 2017, më 1 janar.

Golin e parë për Arsenalin në vitin 2017 e shënoi Oliver Giroud, dhe ky gol menjëherë mori epitetin e golit të vitit, duke u përfshirë në të gjitha renditjet.

Njëjta ka vepruar edhe ‘The Guardian’, që e ka renditur të parin golin e Giroud, në  golat e vitit 2017./Lajmi.net/

Olivier Giroud, Arsenal v Crystal Palace, 1 janar

Thomas Lemar, Monaco v Marseille, 15 Janar

Andy Carroll, West Ham v Crystal Palace, 17 Janar

Jeison Murillo, Internazionale v Bologna, 17 Janar

Dennis Kempe, Karlsruher v Bielefeld, 29 Janar

 

Fernando Torres, Atlético Madrid v Celta Vigo, 12 shkurt

Thelo Asgaard, Wigan U15 v Blackburn Rovers U15, 17 shkurt

Jordi Mboula, Barcelona U19 v Borussia Dortmund U19, 22 shkurt

Memphis Depay, Lyon v Toulouse, 12 mars

Harry Kane, Tottenham Hotspur v Chelsea, 22 prill

Emre Can, Watford v Liverpool, 1 maj

Mario Mandzukic, Juventus v Real Madrid, 3 qershor

Sofiane Boufal, Southampton v West Brom, 21 tetor

Alberto Brignoli, Benevento v Milan, 3 dhjetor

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO