Garcia zbulon arsyen e humbjes së Marseilles nga Atletico Madrid – Lajmi.net
Garcia zbulon arsyen e humbjes së Marseilles nga Atletico Madrid
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 7:31, 17 May 2018
Rudi Garcia ka analizuar humbjen e skuadrës së tij nga Atletico Madrid.

Trajneri i Olympique Marseille, Rudi Garcia ka analizuar humbjen e skuadrës së tij nga Atletico Madrid me rezultat 3:0 në finalen e Europa League.

Ai u ankua se lëndimi i yllit Dimitri Payet bëri që skuadra e tij të humb inspirimin në fushën e lojës.

“Lëndimi i Payet luajti rol vendimtar”, deklaroi Garcia, përcjell “lajmi.net”.

“Por, mes nesh dhe Atleticos nuk ka krahasim sa i përket përvojës, ne jemi të rinj dhe sonte kemi mësuar diçka. Jam prapë i kënaqur nga ky rrugëtim, do të provojmë edhe vitin tjetër”, u shpreh ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO