Dortmund vazhdon serinë e fitoreve, fiton edhe ndaj Freiburg – Lajmi.net
Dortmund vazhdon serinë e fitoreve, fiton edhe ndaj Freiburg
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:21, 1 December 2018
Borussia Dortmund ka regjistruar fitore edhe në xhiron e 13-të të Bundesligës.

Lojtarët e Lucien Favre mposhtën Freiburgun para tifozëve të vet, me rezultatin 2:0.

Golin e parë në këtë takim e realizoi reprezentuesi i Gjermanisë, Marco Reus, shkruan lajmi.net.

Goli erdhi nga pika e bardhë në minutën e 40’.

Për golin e dytë u përkujdes Paco Alacacer në minutën e 90′. Këto dy  gola patën vlerën e tre pikëve në fund të takimit.

Me këtë fitore Dortmund ruan kreun me 33 pikë, pas 13 xhirove të luajtura në Bundesliga. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO