Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani – Lajmi.net
Bugatti Veyron, e para në botë nga porcelani
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:00, 22 April 2018
Ky Bugatti Veyron 16.4 nga L’Or Blanc , është rezultat i një pune të jashtëzakonshme mes Bugattit dhe fabrikës së Porcelanit Mbretëror në Berlin.

 

Në të prezantohet një dizajn i ri i llojit të këtyre makinave, njofton Klan Kosova.

Kjo makinë është e llojit të parë të saj e cila ka interior i tëri i realizuar nga porcelani.

Realizimi i Bugatti Veyron Grand Sport, sipas punonjësve i dedikohet themeluesit të Bugattit, Ettore Bugatti i cili njëkohësisht pëlqente për të eksperimentuar me materiale të reja të cilat nuk ishin të destinuara special për makina, njofton Klan Kosova.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2