Betejë e ashpër mes zogut dhe peshkut – Lajmi.net
Betejë e ashpër mes zogut dhe peshkut
Autori: Lajmi.net AutoFunKuriozitete 9:59, 9 December 2017
Edhe pse shumica prej nesh kemi besuar se peshku nuk ka kurrfarë gjase të luftoj kundër një zogu, videoja e publikuar më poshtë dëshmon të kundërtën.

Pamjet e pazakonta shfaqin momentin, kur një peshk gjigant arrin të del nga uji dhe të kafshoj një zog në liqenin Zegveld në Holandë, transmeton Telegrafi.

Por, edhe pse peshku dukej se po e fitonte betejën, në një moment zogu tregohet këmbëngulës dhe vazhdon ta godasë në sy me sqep.

Megjithatë, ky veprim nuk e ndaloi peshkun që të vazhdoj të luftoj dhe në një moment funtet nën ujë së bashku me zogun, por ai shpëtohet kur autorët e videos hedhin një shkop në ujë për ta trembur peshkun.

Disa sekonda më vonë zogu shihet duke fluturuar disa metra larg autorëve të videos, ndërsa që nga publikimi i saj ajo është shikuar nga më shumë se 300 mijë persona.

Fjalët kyçe: Peshku, Zogu

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper