Batshuayi zbulon arsyen e transferimit në Borussia Dortmund – Lajmi.net
Batshuayi zbulon arsyen e transferimit në Borussia Dortmund
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 13:06, 1 February 2018
Michy Batshuayi nuk harroi të theksonte se një ndër motivet kryesore të transferimit te Borussia është synimi për të luajtur në Botërorin e Rusisë.

Michy Batshuayi foli zyrtarisht si lojtari më i ri i BorussiaDortmund.

Sulmuesi u transferua në “Signal Iduna Park”, në ditën e fundit të merkatos së dimrit, në formë huazimi nga Chelsea. 24-vjeçari tha se është i lumtur për kalimin te verdhezinjtë dhe se synimi i tij është ta ndihmojë sa më shumë Dortmund duke shënuar gola.

Gjithsesi Batshuayi nuk harroi të theksonte se një ndër motivet kryesore të transferimit te Borussia është synimi për të luajtur në Botërorin e Rusisë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan