Basha: Kjo ndeshje ishte katastrofike për Shqipërinë – Lajmi.net
Basha: Kjo ndeshje ishte katastrofike për Shqipërinë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 14:21, 20 March 2017
Mesfushori shqiptar Migjen Basha duket se po kalon një rini të dytë në rajonin e Puljas. Pas një viti të shoqëruar nga dëmtimet e shumta në radhët e Torinos, ai është rikthyer më i fortë se kurrë duke marrë në dorë frenat e mesfushës së Barit.

20 ndeshje sezonale me fanellën e skuadrës së Barit që këtë sezon endet në zonën play off për t’u rikthyer në Serie A dhe paraqitje pozitive të 30-vjeçarit që ka fituar besimin e trajnerit Colantuono.

“Humbja ndaj Izraelit ishte një goditje e madhe për shpresat e Shqipërisë për t’u kualifikuar. Tashmë situata është komplikuar shumë dhe kualifikimi është një mision shumë i vështirë”, deklaroi Basha.

I pyetur për strategjinë që do të zgjedhë Shqipëria në ndeshjen e Palermos kundër Italisë, Basha shton se kuqezinjtë do ta ndërtojnë ndeshjen si të gjitha sfidat e tjera paraardhëse.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Migjen Basha

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels