Audi vjen me model të ri, ka gjashtë dyer (Foto) – Lajmi.net
Audi vjen me model të ri, ka gjashtë dyer (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 8:45, 29 August 2017
Një prej markave me të mira në botë, Audi me kërkesë të konsumatorëve evropianë, ka zhvilluar modelin Extended A8L, i llojit limuzinë.

Modeli i prezantuar tërhoqi vëmendjen me dizajnin e veturë limuzinë me 6 dyer. I menduar si një model me gjatësi 6.36 metra i gjatë, vetura peshon 2418 kg, shpenzon 3.0-litra dhe ka motor TFSI.

 

Fjalët kyçe: Audi, gjashtë dyer, model i ri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy