8 makinat më të besueshme në SHBA (Foto) – Lajmi.net
8 makinat më të besueshme në SHBA (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 12:19, 30 August 2017
Janë publikuar në Shtetet e Bashkuata të Amerikës, rezultatet e anketës vjetore mbi raportet e besueshmërisë ndaj makinave, të konsumatorëve amerikanë.

Anketa bazohet në informacionin e mbledhur nga kompani që zotërojnë dhe japin me qera mbi gjysëm milioni makina, me modele nga viti 2010-2017, ku përfshihen mbi 300 modele.

Në anketë renditen plot 28 marka prodhimi makinash, ku tetë të parat klasifikohen si më të besueshmet, nga 09-18 klasifikohen si të besueshme dhe 11 të fundit klasifikohen si më pak të besueshme.

Edhe këtë vit, Lexus dhe kompania e saj mëmë Toyota, kryesojnë renditjen e markave më të besueshme të makinave, në SHBA. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO