ZYRTARE: Inzaghi, trajner i klubit të vjetër italian

17:14 | 13 Qershor 2018

Ai e pason Roberto Donadonin.

Ish-sulmuesi i njohur i Milanit, Pippo Inzaghi, është zyrtarizuar më krye të skuadrës së Bolognas në Serinë A.

Ai e pason Roberto Donadonin.

Lajmi është konfirmuar nga Bologna.

Pas dy sezoneve të Venezia në Serinë B, skuadër me të cilin nuk shkoi më shumë se faza gjysmëfinale e Play off-it (Venezia u eliminua nga Palermo) ish-sulmuesi i Milanit dhe i përfaqësueses italiane nis një aventurë të re në elitën e futbollit italian në krye të ekipit emilian. /Lajmi.net/