WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë – Lajmi.net
WhatsApp etiketon mesazhet e përcjellura nga përdorues të tjerë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 22:00, 11 July 2018
WhatsApp do të etiketojë mesazhet e përcjellura, një lëvizje e cila synon të adresojë problemet e keqinformimit në platformë.

Në një postim në blog Whatsapp prezantoi etiketën e re e cila tregon kur një mesazh është përcjellur nga një përdorues tjetër.

Etiketa do të aplikohet mbi tekstin, imazhin dhe videon siç e tregon edhe fotoja e këtë artikull.

Përpara se ta lansonte për mbarë përdoruesit WhatsApp ka testuar këto etiketa në Indi dhe Brazil.

 Ky përditësimin është më i fundit nga WhatsApp për të adresuar lajmet e rreme. Kompania ka shpërblyer hulumtuesit të cilët kanë studiuar përhaphjen e deinformimit në aplikacion. /PCWorld

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO