Vuçiq takon kryetarin e Këshillit Evropian, tregon se çfarë diskutoi me të

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel.

Lajme

03/05/2022 12:31

Vuçiq takoi Michel gjatë qëndrimit të tij në Greqi.

Takimi thuhet të jetë zhvilluar në prag të punimeve për ndërtimin e terminalit të gazit të lëngshëm natyror.

Vuçiq tha se me Michel kanë diskutuar për perspektivën evropiane të Serbisë.

Ndryshe kancelari gjerman, Olaf Scholz ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti si dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në një takim i cili pritet të zhvillohet nesër në Berlin./Lajmi.net/