Vettel siguron ‘pole position’ në Gjermani – Lajmi.net
Vettel siguron ‘pole position’ në Gjermani
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 16:51, 21 July 2018
Sebastian Vettel me Ferrari ka siguruar “pole position” në pistën e Hockenheim, duke dominuar në pistë gjatë provave zyrtare të vlefshme për Çmimin e Madh të Gjermanisë dhe duke vendosur kohën rekord të pistës, 1’11″212.

Por makina italiane bëri një paraqitje të mirë edhe me pilotin tjetër, finlandezin Kimi Raikkonen, i treti, duke konfirmuar se Ferrari do të jetë pretendenti kryesore në këtë garë.

Kjo kushtëzuar edhe nga fakti se Lewis Hamilton mëe Mercedes do ta nisë garën nga vendi i 14-të, pas problemeve që pati me makinën e tij në fund të sesionit të parë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO