Tri përparësitë më të mëdha të iPhone XS dhe XS Max – Lajmi.net
Tri përparësitë më të mëdha të iPhone XS dhe XS Max
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 11:19, 14 September 2018
Apple zbuloi dje modelet e saj të përditësuara të iPhone, duke treguar tre modele me ndryshime pozitive në hardver dhe dizajn.

Ekspertët i kanë vlerësuar tri gjëra si më kryesore se pse ia vlenë të bleni modelet e XS dhe XS Max.

1. Përfitimi më i rëndësishëm i iPhone XS dhe XS Max është ekrani i tyre më i miri ndonjëherë. XS ka një rezolucion OLED me madhësi 5.8 inç, rezolutë 2436 x 1125 – e njëjtë me atë origjinal të iPhone X – ndërsa XS Max ka një rezolucion OLED me rezolucion 6,5-inç, 2688 x 1242. Të dyja pajisjet paraqesin një dendësi pixel prej 458 ppi. Kjo rezulton në paraqitjet më të ndritura, më të mprehta dhe më të saktë të ngjyrave që Apple ka prodhuar ndonjëherë për linjën e saj të smartfonëve, shkruan Indeksonline.

2. Një nga mënyrat më të mira për të justifikuar blerjen e një prej modeleve më të lartë të iPhone-it të Apple është avancimet që kompania ka arritur në fotografinë e tyre. Një nga këto karakteristika të reja është Smart HDR, i cili do të marrë një numër fotografish me cilësime të ndryshme të ekspozimit dhe ndryshime të tjera manuale. Poashtu vlenë të ceket aftësia për të rregulluar manualisht hapjen e një fotoje.

3. Një karakteristikë shtesë që këta modele i bën të veçantë është edhe rezistenca e madhe që kanë ndaj ujit dhe pluhurit. Në testet e bëra thuhet se këta modele mund të qëndrojnë deri në 30 minuta nën ujë dhe të rezistojnë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO