Tre tifozë të Southmaptonit me veprim të shëmtuar për Emiliano Salan – Lajmi.net
Tre tifozë të Southmaptonit me veprim të shëmtuar për Emiliano Salan
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 23:13, 10 February 2019
Tre tifozë të Southamptonit kanë bërë një veprim të shëmtuar me vdekjen e Emiliano Salas.

Emiliano Sala u gjet i vdekur në këtë javë, pasi aeroplani me të cilin po fluturonte nga Franca për në Cardiff ishte rrëzuar.

Tre tifozë të Southamptonin nuk e respektuan një minutën heshtje për vdekjen e lojtarit argjentinas, andaj po i pret një dënim i rënë, përcjell lajmi.net.

Skuadra angleze ka bërë të ditur se të tre tifozët do të identifikohen dhe do të suspendohen përjetësisht nga ndeshjet në stadium.

Cardiff e zhvilloi të shtunën ndeshjen e tyre të parë që pas vdekjes së Salas, por që një minutë heshtje nuk u respektua nga tifozët e Southamptonit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO