Samsung njofton ekranin “e pathyeshëm” – Lajmi.net
Samsung njofton ekranin “e pathyeshëm”
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:46, 26 July 2018
Për ata që kanë probleme me telefonin celular që vazhdimisht ju bjen në tokë, shpëtimi mund të afrohet së shpejti.

Një ekran i thyer është aktualisht një nga shqetësimet më të mëdha për pronarët e smartfonëve. Vështirësia për prodhuesit është nga njëra anë për të zhvilluar një sipërfaqe rezistente ndaj gërvishtjeve dhe në këtë mënyrë veçanërisht të vështirë, e cila megjithatë mbetet e qëndrueshme nëse bie në tokë, transmeton lajmi.net.

Tani, organizata e pavarur e testimit Underwriters Laboratories (UL short), e cila punon ndër të tjera për ushtrinë amerikane, ka testuar me sukses një ekran Samsung.

Ekrani është duke u ekspozuar ndaj është temperaturat ekstreme dhe ra nga një lartësi prej 1.2 metrash 26 herë. Edhe një test rënie prej 1.8 metrash mbijetoi pa dëme. /Lajmi.net/

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO