Samsung Galaxy Note 9, reklama tregon bateri gjigante – Lajmi.net
Samsung Galaxy Note 9, reklama tregon bateri gjigante
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 11:49, 28 July 2018
Samsung duket se e ka harruar Note 7 dhe ka ndërtuar në smartphonin e saj të ri një bateri gjigante.

Samsung ka lëshuar një video të re për Galaxy Note 9 të enjten. Në të, kompania e Koresë së Jugut tregon një smartphone pothuajse bosh nga bateria. Të gjitha aplikacionet janë të mbyllura, ndriçimi i ekranit reduktohet dhe Wi-Fi dhe GPS janë fikur. Por asgjë që nuk ndihmon dhe smartphone fiket. Video përfundon me deklaratën “Nuk mund ta mbash baterinë?

Videoja tregon se Galaxy Note 9 do të ketë një bateri shumë më të madhe se paraardhësit e tij. Rrjedhjet e ndryshme tregojnë se bateria duhet të ofrojë një kapacitet prej 3800 deri 4000 mAh. Kjo do të ishte edhe më e madhe se Note 7. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO