Qeni besnik e pret pronarin që bëri vetëvrasje nga ura për katër ditë

Një qen besnik në Kinë ka pritur në një urë për katër ditë rresht pronarin e tij e saj duke kryer vetëvrasje, sipas raportimeve.

Fun

08/06/2020 19:53

Imazhet prekëse tregojnë kafshën besnike të ulur në trotuarin e Urës Yangtze në Wuhan, ku pronari i saj raportohet se i mori jetën, shkruajnë mediet britanike, transmeton lajmi.net.

Ky akt ka prekur zemrat e mijëra njerëzve, duke e incizuar veprimin e tij dhe më pas duke e ngarkuar në rrjetet sociale.

Fotografitë fillimisht janë realizuar nga një banor, i njohur me mbiemrin e tij Xu, pasi ai pa qenin e pikëlluar duke pritur në urë, sipas Gazetës Chutian Metropolis.

Du i tha shtypit se qeni e ndoqi pronarin e tij në Urën Yangtze në mbrëmjen e 30 majit, në periudhën kur bëri vetëvrasje. /Lajmi.net/