Prishtina mund Flamurtarin, i afrohet Dritës – Lajmi.net
Prishtina mund Flamurtarin, i afrohet Dritës
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 15:55, 9 April 2018
Prishtina e ka bërë detyrën, duke fituar derbin lokal ndaj Flamurtarit në kryeqytet.

Prishtinasit fituan 2:0, me nga një gol në secilën pjesë.

Golin e parë për bardhekaltërit e realizoi Arago Jamal, ndërsa në fund të ndeshjes shënoi Basid Khalid.

Me këtë fitore, Prishtina grumbullon 47 pikë, tri më pak se lideri Drita.

Ndërkohë, Flamurtari mbetet në pozitën e parafundit, me pak shpresa për mbijetesë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO