Pixel 2 dhe Galaxy S9 mund të përdorin kamerën si matës

Kjo është risia!

Auto & Tek

25/06/2018 23:54

Google ka përditësuar aplikacionin e matjes së realitetit “Measure app” për të mbështetur standardin ARCore të kompanisë.

Kjo është lista e telefonave që përkrahin ARCore

Asus Zenfone AR
Zenfone ARES
Google Nexus 5X Requires Android 8.0 or later
Nexus 6P Requires Android 8.0 or later
Pixel, Pixel XL
Pixel 2, Pixel 2 XL
HMD Global Nokia 6 (2018) Also known as Nokia 6.1
Nokia 8 Sirocco
Huawei P20, P20 Pro
Mate RS Porsche Design
LG G6 Requires Android 8.0 or later
G7 ThinQ
V30, V30+, V30+ JOJO Requires Android 8.0 or later
V35 ThinQ
Motorola Moto G5S Plus
Moto G6 Plus
Moto Z2 Force
OnePlus OnePlus 3T Requires Android 8.0 or later
OnePlus 5
Samsung Galaxy A5 (2017) Samsung devices with a model
number ending in 0 or 8 are
not supported, e.g. SM-G9600.
Galaxy A7 (2017)
Galaxy A8, Galaxy A8+ (2018)
Galaxy Note8
Galaxy S7, Galaxy S7 edge
Galaxy S8, Galaxy S8+
Galaxy S9, Galaxy S9+
Sony Xperia XZ Premium Requires Android 8.0 or later
Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact Requires Android 8.0 or later
Xiaomi Mi Mix 2S