Përfundon pjesa e pare: Real Madrid – Leipzig, ende pa gola

Kapërfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Real Madridit dhe Leipzigut, e vlefshme për fazën e grupeve të Champions League. Pas 45 minutave ndeshja vijon të jetë 0-0, anipse nuk munguan rastet në pjesën e parë. Për Leipzig ishte Christopher Nkunku ai që e rrezikoi portën e vendasve, ndërsa “Los Blancos” kërcënuan me…

14/09/2022 21:46

Kapërfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Real Madridit dhe Leipzigut, e vlefshme për fazën e grupeve të Champions League.

Pas 45 minutave ndeshja vijon të jetë 0-0, anipse nuk munguan rastet në pjesën e parë.

Për Leipzig ishte Christopher Nkunku ai që e rrezikoi portën e vendasve, ndërsa “Los Blancos” kërcënuan me anë të Camavingas dhe Rudigerit në dy raste.

Pjesa e dytë pritet të jetë më intensive, sidomos nga Reali, pasi nuk do të jetë i kënaqur me rezultatin aktual. /Lajmi.net/