Ndahen rolet për Fifty Shades of Grey

Britaniku Charlie Hunnam dhe aktorja amerikane Dakota Johnson kanë marrë rolet kryesore për versionin bestsellerit erotik. Autorja EL James zbuloi se Christian Grey dhe Anastasia Steele kanë marrë rolet kryesore për filmin “Fifty Shades of Grey” duke i dhënë kështu fund spekulimeve të disa muajve rreth kësaj çështjeje. Hunnam 33, është më i njohur për…

ShowBiz

03/09/2013 09:27

Britaniku Charlie Hunnam dhe aktorja amerikane Dakota Johnson kanë marrë rolet kryesore për versionin bestsellerit erotik.

Autorja EL James zbuloi se Christian Grey dhe Anastasia Steele kanë marrë rolet kryesore për filmin “Fifty Shades of Grey” duke i dhënë kështu fund spekulimeve të disa muajve rreth kësaj çështjeje.

Hunnam 33, është më i njohur për punën e tij në shumë emisione televizive si Queer as Folk dhe në dramën lëvizëse amerikane Sons e Anarchy.

Johnson, 23 vjeçare është e bija e yllit të Miami Vice, Don, dhe Melanie Griffith.

Ajo u shfaq me Justin Timberlake në vitin 2010 në The Social Network dhe luajti rolin e femrës udhëheqëse në televizionet e SHBA-ve, Ben & Kate.

Artisti dhe producenti Sam Taylor-Johnson do ta drejtojë verzionin e filmit të novelës së James që planifikohet të dalë në gusht të vitit 2014.

I botuar në vitin 2011, ‘Fifty Shades of Grey’, paraqet marrëdhëniet seksuale në mes të miliarderit Christian dhe koleges së tij Anastasia.

Romani dhe dy vazhdimet e tij, Fifty Shades Darker and Fifty Shades Freed, janë bërë fenomen letrar dhe bënë që James të fitojë një shumë të raportuar prej 95 milionë dollarësh vitin e kaluar.

Autori e quajti Hunnam ‘të mrekulleshëm dhe të talentuar’, dhe Johnson ‘bukuroshe’, përderisa zbuloi rolet e tyre.

Ai nuk është i huaj në ekranin e madh, pasi që ka luajtur një rol kryesor këtë vit në verë në Pacific Rim.

Për shumëkë, Johnson do të jetë një emër më pak i njohur, edhe pse disa mund t’i kujtojnë paraqitjet e saj në komeditë të tilla si “21 Jump Street” dhe ‘Five-Year Engagement’.

Ryan Gosling, Channing Tatum dhe aktorja e Game of Thrones, Emilia Clarke, janë aktorët të cilët thuhej se kanë qenë në diskutim për rolet e Kristina-s dhe Anastasia-s.

Aaron Taylor-Johnson, burri i aktores Sam Taylor-Johnson dhe ylli i Harry Potter, Emma Ëatson publikisht përjashtuan veten nga gara pasi në mënyrë të përsëritur kanë qenë të lidhur me projektin e Universal Pictures.