Motor Show në Frankfurt

Nga 10-23 shtator 2013 do të fillojë motor show ndërkombëtar në Frankfurt, Gjermani. Pritet të jenë më shumë se 1000 ekspozime dhe të jenë të pranishëm më shumë se 1,000,000 vizitorë. Duket që prodhuesit e mëdhenj të automjeteve janë të gatshëm t’i bëjnë konkurencë të fortë njeri-tjetrit me super automjete elektrike. Kursimi i karburantit dhe…

Auto & Tek

09/09/2013 17:47

Nga 10-23 shtator 2013 do të fillojë motor show ndërkombëtar në Frankfurt, Gjermani.

Pritet të jenë më shumë se 1000 ekspozime dhe të jenë të pranishëm më shumë se 1,000,000 vizitorë. Duket që prodhuesit e mëdhenj të automjeteve janë të gatshëm t’i bëjnë konkurencë të fortë njeri-tjetrit me super automjete elektrike.

Kursimi i karburantit dhe teknlogjia e gjelbër do të jetë në qendër të vëmendjes tek shumica e kompanive të mëdha në këtë auto show.

Modele të reja të automjeteve hibride dhe elektrike do të ekspozohen njëkohësisht me motorë më të vegjël të cilët lidhen me kursim të karburantit përmes teknologjisë së përmirësuar Start-Stop.

Më poshtë janë disa prej kompanive dhe modeleve që do të jenë të pranishëm në këtë motor show.

Audi:

600bhp Quattro concept

A8 and S8 facelift

Aston Martin:

V12 Vantage S

Vanquish Volante

BMW:

i3

i8

X5 plug-in

Cadillac:

Elmiraj concept

Ferrari:

458 Speciale

Ford:

S-Max concept

Honda:

Civic Tourer

Hyundai:

i10

Infiniti:

Q30

Kia:

Soul

Lamborghini:

Gallardo LP570-4 Squadra Corse

Land Rover:

Range Rover Hybrid

Range Rover Sport Hybrid

Lexus:

Crossover concept

Mazda:

3

Mercedes:

S-class Coupe

GLA

S63 AMG

Peugeot:

208 Hybrid FE

308

308 R

Porsche:

918 Spyder

Porsche 911 Turbo Cabriolet

Seat:

Leon Ecomotive

Skoda:

Rapid Spaceback

Yeti facelift

Subaru:

STi concept

Toyota:

Hybrid-R Yaris concept

Vauxhall

Monza concept

Insignia Country Tourer

Volvo:

Concept Coupe

VW:

Golf Estate BlueMotion

e-Up

Golf R