Mos bëni fotografi, ju dobëson kujtesën – Lajmi.net
Mos bëni fotografi, ju dobëson kujtesën
Autori: Lajmi.net Auto & TekLifestyleShëndetiTeknologji 15:38, 29 June 2018
E keni menduar ndonjëherë telefonin ose aparatin, partner të kujtesës suaj?

 

T’i bësh diçkaje fotografi, e dobëson kujtesën tuaj për atë gjë, pavarësisht nëse e mbani fotografinë të ruajtur apo jo.

Nëse ju realizoni foto një objekti, e bën më të vështirë ta kujtoni në mendjen tuaj atë objekt, raporton science nature, transmeton lajmi.net

Njëra ndër arsyet e mundshme është se ju i kushtoni më pak vëmendje përjetimit si të tillë, kur e dini se mund të ruhet sigurt në kartën tuaj.

Sidoqoftë, studimi i fundit tregon se kujtesa e një fotografisti do të vuajë pavarësisht nëse e ruan fotografinë ose jo, për shkak edhe se ju tashmë e konsideroni telefonin apo aparatin tuaj partner të kujtesës. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO