Lista e golashënuesve në La Liga, shikoni çfarë i ka bërë Ronaldo Messit – Lajmi.net
Lista e golashënuesve në La Liga, shikoni çfarë i ka bërë Ronaldo Messit
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 18:20, 12 March 2018
Lionel Messi mbetet golashënuesi më i mirë në La Liga, me 24 gola të shënuara.

Ylli argjentinas edhe pse mungoi në ndeshjen e fundit që Barcelona e fitoi ndaj Malagas, mbetet kryesues në listën e golashënuesve.

Pas tij vend shoku i skuadrës, Luis Suarez, me 21 gola.

Ngjitje të madhe ka bërë Cristiano Ronaldo, i cili ka hyrë me një formë të jashtëzakonshme, duke arritur në numrin e 18 golave.

Kujtojmë se Ronaldo sezonin e ka nisur vetëm pas xhiros së shtatë në La Liga./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO