LG Q8 2018 me ekran 6.2 inç dhe stilolaps – Lajmi.net
LG Q8 2018 me ekran 6.2 inç dhe stilolaps
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:20, 8 August 2018
Kompania LG e Koresë së Jugut ka njoftuar një anëtar të ri të telefonit të saj të zgjuar Q të klasës së mesme.

LG Q8 (2018) është pasues i modelit Q8 dhe alternativë më të lirë modeleve V35 ThinkQ që doli në treg vitin e kaluar.

Ai vjen me një stilolaps që do të ndihmojë njerëzit të punojnë në ekranin FullVision prej 6.2 inç, format 18: 9, rezolucion HD + 2160 x 1080 piksel.

Pajisja është e pajisur me 4GB RAM dhe 64GB, kartelë microSD të zgjeruar deri në 2TB mbresëlënëse dhe çip Snapdragon 450.

Në anën e pasme të pajisjes ekziston një kamerë me 16 megapikselë me fokus automatik dhe LED. Në pjesën e përparme është kamera 5 megapikselë.

LG Q8 (2018) ka kufje 3.5 mm, një USB Type-C, Hi-Fi Quad DAC dhe mbështetje për STD: X 3D Surround Sound. Pajisja gjithashtu ka certifikata IP68 dhe MIL-STD 810G.

Bateria ka një kapacitet prej 3300 mAh dhe vjen me mbështetje për mbushje të shpejtë 3.0.

Aktualisht nuk ka informacion mbi datën e arritjes së kësaj pajisjeje në tregjet jashtë Koresë së Jugut, derisa çmimi në tregun vendor është rreth 415 euro.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO