Lajm i keq për të gjithë ata që kanë Bitcoin – Lajmi.net
Lajm i keq për të gjithë ata që kanë Bitcoin
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 17:39, 29 June 2018
Që nga fillimi i vitit, vlera e Bitcoin kripto-monedhës është përgjysmuar.

Për monedhën dixhitale Bitcoin vazhdon gremina. Të premten, çmimi i monedhës së gjeneruar nga kompjuteri sërish ra poshtë nën $ 6,000. Në platformën tregtare Bitstamp u arrit një nivel vjetor prej 5,774 dollarë (4,985 euro). Deri të premten në mesditë, kursi ishte kapur pak, transmeton lajmi.net.

Që nga fillimi i vitit, humbjet arrijnë në 55 për qind. Nga rekordi i lartë prej rreth 20,000 dollarësh kur u arrit në dhjetor 2017, çmimi aktual është shumë larg.

Monedhat digjitale, të cilat përfshijnë Bitcoin, si dhe forma më të reja si eteri ose ripple, kanë vuajtuar nga disa probleme për një kohë të gjatë. Nga njëra anë, sulme të shumta nga hakerat në shkëmbime më të vogla dhe më të mëdha kanë ngritur çështje të sigurisë dhe kanë dëmtuar seriozisht reputacionin e monedhës kompjuterike. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO