​Kurti uron presidentin Macron: Pres të vazhdojmë bashkëpunimin tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka uruar Emmanuel Macron me rastin e rizgjedhjes në postin e presidentit të Francës.

Bota

24/04/2022 22:20

Kurti në një postim në Twitter ka shkruar se fitorja e Macron është një shpresë mbi frikën dhe një shans i ri për Francën që të ndihmojë të bashkojë Evropën në paqe, demokraci dhe solidaritet.

“Pres që të vazhdojmë bashkëpunimin tonë dhe të promovojmë vlerat tona të përbashkëta”, ka shkruar Kurti.

Më herët, Macron ka marrë urime edhe nga presidentja Vjosa Osmani.