Kujdes! Mos e hapni këtë mesazh në WhatsApp, është një virus – Lajmi.net
Kujdes! Mos e hapni këtë mesazh në WhatsApp, është një virus
Autori: Lajmi.net Auto & TekFunKurioziteteTeknologji 17:57, 23 June 2018
Hakerë të ndryshëm përdorin metoda të ndryshme për të arritur deri te caku i destinuar.

Së fundmi ata po e përdorin WhatsApp-in për të arritur qëllimet e tyre, dhe atë kinse një lojë shpërblyese që ka të bëjë me Kupën e Botës.

Çdokush që merr mesazhin WhatsApp nga një prej miqve të tij, në të cilin premtohen bileta falas të Kupës së Botës, duhet më mirë të mendoj përsëri. Aktualisht, ekzistojnë përpjekje masive për mashtrim rreth Kupës Botërore në Rusi , siç paralajmëron “Mimikama”, transmeton lajmi.net.

“Adidas po ofron bileta të Kupës Botërore (finale!), 5000 fanela dhe 5000 palë këpucë sot!” thuhet këtë lajm. Prodhuesi i mallrave sportive Adidas nuk ka të bëjë me këtë. Në vend të kësaj, ata persona duan të marrin të dhëna.

Nëse ju klikoni mbi linkun që është dërguar me mesazhin, ju çon në një llotari rreme. Më pas, shfaqet një dritare ku duhet të futni të dhënat tuaja personale. Të paktën këtu duhet të hyni diçka nën ndonjë rrethanë, por vetëm të mbyllni dritaren. Rekomandohet që përdoruesit të mos klikojnë në linkun në mesazhin WhatsApp. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO