Kroacia nuk e fton Ademin

Selektori i Kroacisë, Niko Kovac ka publikuar listën e gjerë prej 30 futbollistëve të ftuar për Kampionatin botëror në Brazil. Por, në të nuk gjendet mesfushori kosovar Arjan Ademi.

Sport

14/05/2014 15:14

Selektori i Kroacisë, Niko Kovac ka publikuar listën e gjerë me emrat e 30 futbollistëve, për Kampionatin botëror në Brazil.

Dhe, në të nuk është përfshirë mesfushori kosovar i Dinamo Zagrebit, Arjan Ademi. Shtatë futbollistë nga ky grup do të përfundojnë jashtë ekipit, para listës përfundimtare të Kovacit.

Kroacia do të luajë në Grupin A me nikoqirin Brazilin, Meksikën dhe Kolumbinë.

Portierët: Pletikosa, Subasic, Zelenika

Mbrojtësit: Srna, Vrsaljko, Vida, Corluka, Lovren, Schildenfeld, Pranjic, Strinic, Bubnjic

Mesfushorët: Rakitic, Modric, Kranjcar, Kovacic, Vukojevic, Badelj, Brozovic, Mocinic, Pasalic, Sammir.

Sulmuesit: Cop, Ilicevic, Mandzukic, Olic, Eduardo, Jelavic, Rebic, Perisic.