Kosova pëson nga Hungaria në kualifikimet për Kupën e Botës – Lajmi.net
Kosova pëson nga Hungaria në kualifikimet për Kupën e Botës
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 22:16, 28 June 2018
Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka pësuar edhe humbjen e pestë në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Kina 2019’.

Është Kombëtarja e Hungarisë që ka mposhtur Kosovën në ‘Pallatin e Rinisë’ me rezultat 65-81.

Hungarezët i dominuan tre çerekët e kësaj ndeshje, përjashtimisht të dytin që u fitua nga Kosova./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO