Klubi i Superligës transferon ish-futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë – Lajmi.net
Klubi i Superligës transferon ish-futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 8:49, 31 July 2018
Ferizaj tashmë ka hyrë fuqishëm në markato verore, dy javë para edicionit të ri të garave, shkruan futbollikosovar.com.

‘Ujqërit’ tashmë kanë bërë edhe një goditje, nga kategoria Superiore.

Bëhet fjal për futbollistin 23 vjeçar, Kristi Marku, që luan si mbrojtës qendëror.

Marku ka një karrierë të pasur duke luajtur në skuadra si Honved (Hungari), Rosengard (Suedi), ndërsa në skuadrat shqiptare ka veshur fanellat e Flamurtarit si dhe Partizanit.

Image result for kristi marku

Gjithashtu 23 vjeçari, ka qenë pjesë e kombëtarës shqiptare, për grupmoshat U17, U19 e U21.

Madje Marku ka qenë edhe kapiten i moshave shqiptare, duke qenë një futbollist mjaft premtues.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO