iPhone Xs, smartfoni i radhës nga iPhone, ndër më të mirët në treg

20:01 | 12 Shtator 2018

Apple është duke prezantuar pajsijet e saj më të reja, Apple Watch 4, iPhone Xr, iPhone Xs dhe iPhone Xs Max.

iPhone Xs është një nga smartfonët më të ri të Apple dhe vjen me performanca fanstastike, transmeton lajmi.net

Me një ekran prej 5.8 inç, 2436×1125 rezolucion, A12 çip dhe 4 GB RAM. iPhone Xs ka kamerë të dualizuar 12 megapikselë dhe Face ID të përmirësuar.

Njëjtë si iPhone Xs Max, iPhone Xs vjen me 64, 256 dhe 512 megabajtë hapësirë të brendshme magazinuese./Lajmi.net/