Ibrahimovic e dërgon Unitedin në çerekfinale te FA Cup (VIDEO)

Sport

19/02/2017 19:09

Manchester United ka siguruar plasmanin për në çerekfinale të FA Cup.

‘Djajtë e Kuq’ kanë arritur të përmbysin rezultatin e ndeshjes ndaj Blackburn, për të fituar 1:2.

Graham në minutën e 17-të, kaloi vendasit në epërsi.

Rashford barazoi në 1:1 në minutën e 27-të.

Mourinho në pjesën e dytë inkuadroi Paul Pogban dhe Zlatan Ibrahimovicin.

Të dy këta u përkujdesën për golin e dytë te Unitedit, kur në minutën e 75-të Pogba asistoi për Ibrahimovicin, ku ky i fundit shënoi një gol të bukur.


Zlatan Ibrahimovic Goal HD – Blackburn Rovers 1… by ak-productions


Danny Graham Goal HD – Blackburn Rovers 1-0… by nammakudla


Rashford Goal HD – Blackburn Rovers 1-1… by ak-productions

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.