I theu këmbën kundërshtarit, futbollisti dënohet me 4 vjet burg! – Lajmi.net
I theu këmbën kundërshtarit, futbollisti dënohet me 4 vjet burg!
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:48, 12 September 2018
Një ndërhyrje e rëndë ndaj kundërshtarit 6 vite më parë, i ka kushtuar 4 vjet burg futbollistit Mikele Guidi.

Në ndeshjen Paunta Ala-Maza Maritima, e vlefshme për kategorinë e tretë Toskane, futbollisti  32-vjeçar u bë objekt hetimi nga organet ligjzbatuese, pasi i theu kyçin e këmbës së majtë, lojtarit kundërshtar.

Mediat italiane raportojnë se Guidi u dënua me 4 vite burg dhe një gjobë pre 10 mijë euro.

Te vendimi i dënimit ka ndikuar edhe fakti që ai është me precedentë penalë, pasi në të kaluarën ka vuajtur një dënim katër mujor, pasi i ka shkaktuar një frakture një kolegu, kur militonin në kategoritë e të rinjve .

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO