France Football: Ky është klubi më i madh në botë – Lajmi.net
France Football: Ky është klubi më i madh në botë
Autori: Lajmi.net La LigaSport 9:02, 12 February 2019
Real Madrid ka marrë një lajm fantastik në këtë muaj.

Real Madrid është zgjedhur nga revista e njohur franceze, France Football, si klubi më i madh në botë.

Revista franceze e ka renditur në vendin e parë skuadrën madrilene, ndërsa pas tyre është rivali lokal, Barcelona, përcjell lajmi.net.

Manchester United është në vendin e tretë, gjersa Bayern Munich në vendin e katërt.

France Football ka bërë të ditur se këto përzgjedhje janë bërë në bazë të suksesit historik ndër vite.

Top 10 klubet më të mëdha në botë, sipas France Football. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO