Formacionet zyrtare: Kosova – Madagaskari – Lajmi.net
Formacionet zyrtare: Kosova – Madagaskari
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:03, 24 March 2018
Përfaqësuesja e Kosovës sot fillon një etapë të re në historinë e saj.

Ekipi ynë kombëtar, sot zhvillon ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit të ri, zviceranit Bernard Challandes.

Është kombëtarja e Madagaskarit rivali i Kosovës, në miqësoren e cila që nga ora 19:00 zhvillohet në Paris të Francës.

Për Kosovën do të debutojë Edon Zhegrova, futbollisti që luan tek Genk në Belgjikë.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Ujkani, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Shala, Kryeziu, Zhegrova, Celina, B.Berisha, Muriqi.

Madagaskari:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO