Edhe një medalje për Kosovën, Akil Gjakova në finale – Lajmi.net
Edhe një medalje për Kosovën, Akil Gjakova në finale
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 12:59, 28 June 2018
Akil Gjakova i ka nisur suksesshëm garat e xhudos në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Xhudisti Gjakova i sjell medaljen e tretë Kosovës pas të artave të Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës.

Akil Gjakova në gjysmëfinale

Akil Gjakova i ka nisur suksesshëm garat e xhudos në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Xhudisti mposhti me Ippon spanjollin, Javier Ramirez, në kategorinë – 73 kilogramë.

Gjakova raundin e parë e kaloi pa luftë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO