E blenë për 59 dollarë, villa tash ka vlerë mbi 400 mijë euro

Një nënë bleu një vilë të çuditshme për vetëm 59 dollarë – dhe pas 22 vitesh që e rregulloi atë, ajo tashmë ka vlerë më shumë se 450 mijë dollarë.

Fun

07/06/2020 17:07

Jane Beck, 54-vjeçare, bleu vilën dy dekada më parë. Kjo vilë gjendet 270 kilometra larg Berkshire në Uells.

Vila nuk kishte as energji elektrike, as ujë të pijshëm, edhe pse aty pranë rridhte një lumë, transmeton Telegrafi.

Jane tani jeton jetën e saj të ëndrrave dhe drejton një biznes të vogël.

Ajo tha: Kam paguar vetëm 59 dollarë për të në vitin 1997, por në atë kohë ne menduam se edhe ato janë shumë për një vilë të tillë.

Por kjo vilë në shkurtin e kaluar u vlerësua me rreth 450 mijë dollarë.

“Nata e parë ishte e ftohtë. Fjetëm në një dyshek në dysheme në dhomën e gjumit – por ishte si në magji”, tha Jane.

“U deshën 22 vjet për ta bërë këtë vend kështu siç është tani, por akoma nuk kam mbaruar”, përfundon Jane.

Vila besohet se daton rreth vitit 1870.